Dodany: 2011-02-08 09:11:39

Aparaty ortodontyczneDentysta olsztyn to specjalista uprawniony zarówno do leczenia oraz do diagnozowania problemów związanych z uzębieniem. Wbrew pozorom jednak, dentysta poznań zajmuje się nie tylko leczeniem schorzeń typowych dla uzębienia, jak próchnica, paradontoza, zapalenie dziąseł, kamień nazębny czy krwawienie dziąseł.

 

Dentysta poznań to także lekarz, który diagnozuje poważniejsze przypadłości. A w razie ich wykrycia kieruje pacjenta na dalsze leczenie do innego specjalisty.

Jednym z takich schorzeń, które wymagają interwencji innego lekarza są wady zgryzu. Ich leczeniem zajmuje się ortodonta. Ortodonta na początku sprawdza co spowodowało daną wadę. Może to być uraz mechaniczny, wada wrodzona lub nabyta, która pojawiła się w trakcie wyrzynania się zębów mądrości lub powstała po utracie zęba, co spowodowało przesunięcie pozostałych.

 

Niezależnie od tego co było przyczyną danej wady, leczenie jest podobne. Stosuje się aparaty ortodontyczne, zakładane trwale na okres 2- 3 lat, które co miesiąc naciąga się za pomocą specjalnych gumek. Ich zadaniem jest trzymać zgryz w odpowiednim położeniu. Przy mniejszej wadzie ortodonta może zalecić aparat ruchomy, który wyjmuje się na kilka godzin dziennie.

 

W ostatnim czasie wielu ortodontów decyzuje się przedstawiać swoją ofertę w sieci internetowej. Korzystają z tego, że serwery są bardzo tanie, tak samo stworzenie serwisów internetowych. Korzystają tego i pacjenci i sami ortodonci. Pierwsi mają szanse porównać wybranych specjalistó, drudzy zyskują nowych klientów.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Aparaty ortodontyczne
Nick: