Dodany: 2011-02-04 15:04:56

Czym jest bruksizmStomatolog poznań to specjalista, który nie tylko leczy przypadłości, które atakują uzębienie, dziąsła i jamę ustną. Dentysta poznań to także lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem ciężkich przypadków, takich jak zaburzenia związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu szczękowo-żuchwowego.

 

Choć takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko i szczególnie w wieku dziecięcym to jednak dentysta olsztyn zajmuje się leczeniem bruksizmu. Bruksizm inaczej nazywany zgrzytaniem zębami polega na nadmiernej, mimowolnej aktywności mięśni żwaczy, która prowadzi do mocnego zaciskania zębów i tarcia nimi o siebie. Samo zgrzytanie zębami może i nie jest niebezpieczne, ale nasilenie tej przypadłości może powodować nadmierne ścieranie się szkliwa, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia zęba i jego osłabienia. Bruksizm prowadzi także do uszkodzeń uzupełnień protetycznych, uszkodzeń implantów, a nawet złamań zębów.

 

Dlatego właśnie takie zaburzenia są leczone w gabinecie stomatologicznym. Jest to leczenie interdyscyplinarne, ponieważ zajmuje się nim nie tylko dentysta, który przede wszystkim bada i kontroluje stan uzębienia chorego, ale również psycholog i psychiatra..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest bruksizm
Nick: