Dodany: 2011-02-04 14:50:37

Zapalenie dziąseł i jego konsekwencjeCodziennie na naszych zębach zbiera się lepka i niewidoczna substancja to płytka nazębna. Usuwamy ją poprzez szczotkowanie zębów oraz nitkowanie. Jeśli jednak nie dbamy odpowiednio o higienę jamy ustnej płytka nazębna wciąż się osadza i wytwarzają się na niej toksyny które drażnić tkankę dziąseł, wywołując zapalenie dziąseł. W początkowym stadium dziąsła są obrzmiałe i czerwone.

 

Ponadto stają się bardzo wrażliwe na ból i mogą krwawić nie tylko przy szczotkowaniu, ale również podczas jedzenie. Zapalenie dziąseł, obok próchnicy i paradontozy, jest jedną z najczęstszych przypadłości, które leczy dentysta olsztyn. To właśnie dentysta poznań jest lekarzem, który zajmuje się nie tylko leczeniem tego schorzenia, ale również usuwaniem jego konsekwencji.

 

Jak mówi dentysta poznań, nieleczone zapalnie dziąseł może prowadzić do poważnych chorób, jak paradontoza. Kiedy stan zapalny rozwinie się i sięgnie głębszych warstw przyzębia, wtedy zakaża korzeń zęba. Ten z kolei staje się słaby i zaczyna się chwiać. Tak właśnie powstaje paradontoza, której wynikiem jest całkowita utrata zębów.  Dlatego stomatolodzy tak apelują o prawidłową higienę jamy ustnej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zapalenie dziąseł i jego konsekwencje
Nick: