Dodany: 2011-02-04 14:43:13

Czy usuwanie płytki nazębnej i kamienia jest istotneStomatolog poznań zajmuje się czyszczeniem zębów, usuwaniem płytki nazębnej oraz kamienia. Jest to bardzo ważne w profilaktyce higieny jamy ustnej, ponieważ nagromadzony kamień może prowadzić do zapalenia dziąseł, a w konsekwencji do paradontozy.

 

dentysta olsztyn specjalnymi narzędziami usuwa złogi kamienia nazębnego i tym samym udaremnia bakteriom wytwarzanie na nim toksyn, które powodują infekcje dziąseł. Aby chronić nasze zęby przed osadzaniem się kamienia dentysta poznań w szczególności poleca codzienne szczotkowanie zębów oraz ich nitkowanie. Bardzo ważne w takiej profilaktyce jest także płukanie jamy ustnej specjalistycznym płynem który udaremnia rozwój bakterii.

 

Płytka nazębna czyli przezroczysty, lepki osad, który tworzy się na zębach w ciągu dnia powinna być usuwana po każdym posiłku. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Dlatego dentyści polecają żucie gumy bez cukru która zwiększa wydzielanie śliny. Ślina natomiast utrzymuje optymalne pH w ustach i zapobiega rozwojowi bakterii. Nagromadzony kamień nazębny warto usuwać u dentysty przynajmniej dwa razy do roku podczas zabiegu zwanego skalingiem..

Nick: