Dodany: 2011-02-04 14:37:53

Komu zagraża próchnicaPróchnicę zębów zalicza się do chorób o najszerszym na świecie zasięgu. Próchnica zębów może dawać różne objawy. Pierwszym, który powinien nas zaniepokoić jest wrażliwość na skrajne temperatury (zimno i ciepło).

 

Dodatkowo jeśli odczuwamy ból  przy żuciu pokarmów lub szczotkowaniu to znak, że coś złego dzieje się z naszymi zębami. Próchnica powoduje tworzenie się ubytków w zębach. Kiedy choroba sięga głębiej próchnica objawia się przenikającym bólem zęba. Leczeniem próchnicy, jak i innych chorób, które atakują zarówno jamę ustna, dziąsła oraz przyzębie zajmuje się dentysta poznań.

 

To właśnie dentysta olsztyn jest specjalistą, który może przeprowadzić odpowiednie zabiegi, które nie tylko wyleczą nas z próchnicy, ale również jej zapobiegną. Dentysta poznań, najczęściej takie zabiegi profilaktyczne przeprowadza u dzieci, ponieważ ich zęby mleczne są bardziej narażone na występowanie próchnicy. Jednym z takich zabiegów jest lakowanie zębów oraz lakierowanie. Kiedy pojawiają się w nich delikatne bruzdy, dentysta poznań lakieruje je specjalnym preparatem, aby zapobiec rozwijaniu się w tych miejscach bakterii. Jeśli już próchnica zaatakowała, można przeprowadzić lapisowanie, które uniemożliwi jej dalszy rozwój..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Komu zagraża próchnica
Nick: