Dodany: 2011-02-04 14:31:04

Pasty i szczoteczki dla dzieciDentysta poznań, oprócz profilaktyką i higieną jamy ustnej, zajmuje się również leczeniem wszelkiego rodzaju schorzeń związanych z uzębieniem oraz jamą ustną. Do najczęstszych problemów, które dentysta olsztyn leczy i diagnozuje u dzieci należy próchnica.

 

Próchnica jest to proces polegający na demineralizacji szkliwa zęba, a w konsekwencji do uszkodzenia go. Nieleczona próchnica sięga wewnętrznych części zęba, w końcu niszcząc go całkowicie. U dzieci próchnica postępuje szczególnie agresywnie, ponieważ większość z nich ma jeszcze zęby mleczne. Zęby te są słabsze niż zęby stałe, ich szkliwo jest cieńsze, dlatego są bardziej podatne na próchnicę niż zęby dorosłych. Dentysta poznań, który leczy próchnice u dzieci nazywany jest pedodontą.

 

Stomatologia dziecięca wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu, który będzie w stanie przeprowadzić skomplikowane zabiegi na bardzo małych ząbkach dziecięcych oraz odpowiedniego nastawienia. Aby jednak uchronić dzieci przed próchnicą już od małego trzeba uświadamiać im jak ważna jest higiena jamy ustnej. Warto zainwestować w pasty do zębów i szczoteczki dla dzieci, dzięki którym z chęcią będą wykonywały poranne i wieczorne czynności związane z myciem ząbków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pasty i szczoteczki dla dzieci
Nick: