Dodany: 2011-02-04 14:26:12

Czy nici dentystyczne są konieczneStomatolog poznań to lekarz specjalista, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i praktyce nie tylko leczy choroby atakujące nasze uzębienia, ale również stara się im zapobiegać. Jak twierdzi dentysta poznań, profilaktyka chorób dziąseł, jamy ustnej i uzębienia jest bardzo istotna w zachowaniu pięknego i zdrowego uśmiechu.

 

Dlatego właśnie dentysta olsztyn zaleca wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym dwa razy do roku. Podczas takiej wizyty stomatolog sprawdzi ogólny stan i kondycję naszych zębów, usunie nagromadzony kamień nazębny. Może również wykonać lakierowanie bruzd powstałych na zębach lub plombowanie w przypadku wykrycia większych ubytków.

 

Ostatecznym działaniem stomatologa jest endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Jest to typowy przykład leczenia zachowawczego. Wykonuje się je, po to aby obumarłego zęba nie usuwać z zębodołu, tylko wypełnić sztucznym materiałem, oszlifować i zachować. Dzięki temu taki ząb, mimo że martwy, nadal będzie pełnił swoje podstawowe funkcje. Aby uniknąć takich problemów trzeba dbać o higienę jamy ustnej. Bardzo istotne jest używanie nici dentystycznych, które nie tylko usuną resztki pokarmy z przestrzeni między zębami, ale również zapobiegną rozwojowi bakterii w tych miejscach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy nici dentystyczne są konieczne
Nick: