Dodany: 2011-02-04 14:16:48

Rodzaje szczoteczek do zębówDentysta poznań to specjalista z długim stażem pracy doświadczeniem i praktyką. Dzięki tym cechom, dentysta olsztyn jest nie tylko wykształconym lekarzem, ale również profesjonalistą w swoim fachu.

 

Dlatego właśnie, dentysta poznań jest specjalistą, który może nie tylko leczyć choroby dziąseł, przyzębia, jamy ustnej i samego uzębienia, ale także zapobiegać tym chorobom i uczyć nas prawidłowej higieny jamy ustnej. To właśnie odpowiednia higiena, dzięki której w jamie ustnej zachowuje się optymalne pH, sprawia, że rozwija się w niej mniej bakterii. Codzienne szczotkowanie zębów, nitkowanie oraz płukanie jamy ustnej specjalnym płynem usuwa płytkę nazębną, na której żerują bakterie powodujące próchnicę.

 

Gromadząca się na zębach płytka, czyli przezroczysty, lepki osad, nieusuwana poprzez codzienną higienę jamy ustnej i zębów, może przyczyniać się do powstawania kamienia nazębnego oraz do powstania stanów zapalnych dziąseł i przyzębia. Te z kolei prowadzą do bardzo poważnych chorób, próchnicy, a nawet paradontozy. Dlatego tak ważna jest odpowiednia szczoteczka do zębów. Analogowa lub mechaniczna, miękka lub twarda, z gumkami do czyszczenia języka. Ważna aby nie powodowała krwawienia dziąseł i nie podrażniała nadwrażliwych zębów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje szczoteczek do zębów
Nick: