Dodany: 2011-02-04 14:04:36

Jak dobrze myć zębyDentysta olsztyn to lekarz specjalista, który zajmuje się nie tylko diagnozowaniem i usuwaniem problemów oraz schorzeń, które atakują nasze zęby. Dentysta poznań to także lekarz, którego zadaniem jest profilaktyka tych chorób, czyli zapobieganie im.

 

Podczas wizyty w gabinecie każdy dentysta poznań powie nam, że aby uchronić nasze zęby przed próchnicą, paradontozą, stanami zapalnymi, aby nasze dziąsła nie krwawiły, a na zębach nie zbierał się kamień, ani płytka nazębna najważniejsza jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Aby jednak  wszelkie zabiegi higieniczne przeprowadzać we właściwy sposób trzeba wiedzieć, jakich narzędzi do nich używać. Warto zainwestować w odpowiednią szczoteczkę do zębów, najlepiej taką, której miękkość będzie dopasowana do naszych dziąseł i wrażliwych zębów.

 

Oprócz tego nie wolno zapominać o paście do zębów z fluorem i codziennym szczotkowaniu. Również nitkowanie przestrzeni międzyzębowych jest bardzo istotne, ponieważ pozwala usunąć z nich resztki pokarmu i bakterie, których nie dosięgnie szczoteczka. Jeśli nie mamy możliwości umycia zębów po posiłku dobrze żuć gumę bez cukru. Dzięki zwiększonemu wydzielaniu śliny chroni nas ona przed bakteriami.Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak dobrze myć zęby
Nick: