Dodany: 2013-06-12 12:51:42

 

Leczenie retencyjne Wada zgryzu to coś co należy leczyć, głównie dlatego, że może się to przede wszystkim przerodzić w bardzo poważne kłopoty z zębami w przyszłości. Jeśli wada jest poważna, może nawet dojść do tego, że zęby w młodym wieku będą zwyczajnie wypadać.

 

Jednak i założenie aparatu nie daje gwarancji, że po jego zdjęciu wada będzie się na stałe utrzymywać. Dlatego też każdy dentysta kraków nowa huta , który zajmuje się ortodoncją zaleca jeszcze leczenie retencyjne, a więc takie, które ma za zadanie utrzymać wypracowany aparatem efekt. Dentysta kraków nowa huta poleca stosowanie aparatów retencyjnych, które mają być już mniej inwazyjne, mnie widoczne, ale wciąż mają nieść pomoc zębom.

 

Dentysta kraków nowa huta poleca przede wszystkim przez kilka miesięcy po zdjęciu aparatu – założenie aparatu od strony językowej. Taki aparat to zaledwie cienkie druciki, które pomagają otrzymać zęby w tym kształcie, w którym pozostawił je aparat. Dentysta kraków nowa huta zaleca w łagodniejszych wypadkach stosowanie takich aparatów, które są jedynie chwilowe, zakładane na przykład na noc. Takie leczenie retencyjne nie musi trwac długo, jednak to kwestia konkretnego pacjenta i jego wady..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Leczenie retencyjne
Nick: